Na co można dostać dotacje:
- zakup lub licencjonowanie oprogramowania,
- zakup usług niezbędnych do wdrożenia rozwiązania ICT,
- zakup środków trwałych niezbędnych do wdrożenia cyfryzacji,
- dostosowania modelu działalności firmy w wyniku pandemii COVID-19,
Kto może się ubiegać o dofinansowanie?
Firmy sektora mikro, małych i średnich firm. Uwaga! Preferowane w ocenie będą wybrane firmy z branż, które szczególnie ucierpiały przez pandemie COVID 19.
Rozliczenia wydatków ryczałtowo i planowany zakres systemu w formie zaliczek. Termin naboru wniosków: od 20 września do 20 października 2021r.
- Masz pytania dotyczące konkursu?
- Potrzebujesz wsparcia w obszarze digitalizacji Twoje firmy?
- Jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania ?
Napisz: biuro@da-vinci.com.pl i umów się na konsultację ekspercką. DaVinci >>> nieograniczone możliwości projektów biznesowych.
Jakie koszty będą kwalifikowane?
- zakup usług programistycznych lub/i zakupu oprogramowania gotowego, w tym w formie licencji (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego czy księgowego), w celu opracowania lub wprowadzenia rozwiązania ICT (komponent obligatoryjny projektu),
- zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, lub/i usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) lub/i szkoleniowych w celu wdrożenia rozwiązania ICT (komponent fakultatywny projektu);
Instytucja Ogłaszająca Konkurs: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Przewidziana alokacja środków na konkurs wynosi: 110 mln zł
Rodzaj pomocy i zakres wsparcia dla działania:
- wsparcie udzielane wyłącznie w formie pomocy de minimis.
- maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych: 85%
- minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu: 60 tys. PLN
- minimalna wartość dofinansowania: 51 tys. PLN
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych, jak i minimalna wartość dofinansowania dotyczy wydatków w ramach komponentu obligatoryjnego projektu. Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu: 300 tys. PLN, jeśli projekt zakłada realizację komponentu obligatoryjnego oraz fakultatywnego, maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych w ramach zakupu środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłaniem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, i/lub usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) i/lub szkoleniowych wynosi 150 000 zł.
Cele konkursu: 6.2 PO IR Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji ICT Bony na cyfryzację, realizowanego w ramach PO IR Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 jest zapewnienie wsparcia finansowego dla MMŚP na realizację działań mających na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych ICT, w tym na zakup lub licencjonowanie oprogramowania, usług niezbędnych do wdrożenia rozwiązania ICT cyfryzacyjnego/ digitalizacyjnego, oraz w ograniczonym zakresie środków trwałych niezbędnych do wdrożenia cyfryzacji i dostosowania modelu działalności w wyniku pandemii COVID 19. W przypadku, gdy projekt firmy oprócz innowacji procesowej zakłada wprowadzenie innowacji produktowej, Firma (Wnioskodawca) powinien wykazać, że produkt zaspokoi faktyczne zapotrzebowanie grupy docelowej i będzie konkurencyjny względem innych, podobnych produktów oferowanych na rynku. We wniosku o dofinansowanie musi być wskazane, że projekt jest uzasadniony planami rozwojowymi przedsiębiorstwa, zwiększać jego konkurencyjność, usprawnić, zmienić procesy, prowadzić do wyższej efektywności wewnątrz organizacji lub we współpracy z dostawcami/klientami, stworzyć możliwość poszerzenia rynków zbytu lub dodatkowo oferty.